Track Meet Results

Thursday, March 31

 Menomonie Indoor

Participating Schools:Menomonie, Boyceville, Colfax, Spring Vally, Elk Mound

Complete Results

Tuesday, April 5th

Prescott

 

Thursday, April 7th

SCC

Mondovi, Somerset, Elm-PC, Colfax, SCC, BW, Prescott, Amery, Boyceville, Elk Mound, Spring Valley, Glenwood City

Complete Results

Team Scores

SV Results

 

Tuesday, April 12th

Baldwin-Woodville

Elm-PC, Glenwood City, Spring Valley, Luck, Clear Lake, Baldwin-Woodville

Complete Results - Girls

Complete Results - Boys

SV Results

             
 

Thursday, April 14th

Elk Mound

SCC, Mondovi, Colfax, Pepin, SV, Elm-PC, GC, Boyceville, Elk Mound

SV Results

Complete Results

Team Scores

 

Thursday, April 20th

Somerset

Spring Valley, Luck, Osceola, Somerset

Complete Results - boys

Complete Results - girls

 

Thursday, April 28th

Boyceville

Elm-PC, SCC, GC, Eleva-Strum, Boyceville, Pepin

Complete Results

Team Scores

SV Results

 

Tuesday, May 3rd

Amery Invitational

Somerset, Frederic, Prescott, Webster, GC, Flambeau, Luck, SV, SCC, Hayward, Barron, Osceola, Amery

Complete Results

SV Results

Tuesday, May 5th

Colfax

Mondovi, SV, Regis, Colfax,

Pepin, Boyceville

Complete Results

Team Scores

SV Results

 

Tuesday, May 10th

Colfax Invite

EM, GC, Thorp, Cadott, Cornell,

Elm-PC, Flambeau, Luck,

Lake Holcombe,Somerset SV,

Webster, Winter, Colfax

Complete Results

SV Results

 
Thursday, May 12th

Boyceville

Spring Valley, Colfax,

Durand, Boyceville

Complete Results

Team Scores

SV Results

 

Tuesday, May 17th

Conference

at St. Croix Central

SCC, GC, Elm-PC, SV, Mondovi,

Elk Mound, Colfax, Boyceville,

Pepin

Complete Results

SV Results

Monday, May 23rd

Regionals at Boyceville

Eau Claire Regis, Boyceville, Colfax,

Spring Valley, Fall Creek, Augusta,

McDonell Central, Eleva Strum

Elm-PC

Complete Results

SV Results

 

Thursday, May 26th

Sectionals at Colfax

Complete Results

SV Results

 

State Meet Results

Breanna Colbenson -

2nd in 3200m (11:01.72)

Breanna Colbenson -

3rd in the 1600m (5:11.57)

Breanna Colbenson -

6th in the 800m (2:22.32)

Conner Sieracki -

11th in the 3200m (10:34.44)